Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Ne, 10-20 hod.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
12.04.2022
Jak vybrat sluneční brýle
Sluneční brýle nejsou jen módní doplněk a neoceníte je pouze během letních měsíců. Oči chrání také v zimě na horách, jsou šikovnými pomocníky při říze... číst celé
02.04.2021
Nová funkce hodnocení produktů
Spustili jsme na eshopu novou funkci, hodnocení produktů. Tato funkce byla vámi zákazníky žádána již delší dobu. K čemu Hodnocení produktů slouží? číst celé
14.03.2019
Historie výroby a nošení náramků
Věděli jste, že výroba náramků a šperků patří k jednomu z nejstarších řemesel na světě? Historie jejich výroby a nošení sahá až do dávného pravěku. V ... číst celé
Zobrazit všechny články

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak vybrat sluneční brýle
12.04.2022

Jak vybrat sluneční brýle

Sluneční brýle nejsou jen módní doplněk a neoceníte je pouze během letních měsíců. Oči chrání také v zimě na horách, jsou šikovnými pomocníky při řízení automobilu nebo během sportovních aktivit. Při jejich pořizování nehraje důležitou roli pouze design, ale především jejich funkčnost. Na co se tedy zaměřit při jejich výběru? Velkou roli hraje to, pro koho jsou určené. Ohled berte na tvar brýlí vůči tvaru obličeje. Záleží i na materiálu skel a obrouček. Také barevnost skel má svoji roli. V neposlední řadě popřemýšlejte o polarizačním filtru, který blokuje odlesky.

Pro koho jsou brýle určené


Jiné brýle budete kupovat pro děti a jiné pro dospělé. Svoji roli hraje i fakt, zda jsou brýle určené pro muže nebo ženy – každé mají jiný design. Některé modely mohou být unisex. Mezi takové patří především sluneční brýle sportovního charakteru.

Vhodně zvolený model podtrhne mužské rysy a doladí dokonalou image. Ve většině případů mívají robustnější konstrukci. Zvolíte-li kovové kousky elegantního vzhledu, můžete si je vzít i jako doplněk k obleku nebo outfitu formálnějšího charakteru. Pokud vybíráte brýle pro sportovní aktivity, volte lehčí, se zbarvenými sklíčky, pro řízení automobilu nesmí zkreslovat vnímání barev.

Většinou mívají jemnější konstrukci, některé modely jsou zdobené drobnými kamínky nebo jsou pozlacené. Tím podtrhnou ženskou krásu a půvab. K dostání jsou i kousky méně typických tvarů, které u pánských modelů nenalezneme. Oblíbené jsou tvary cat eye.

 

Sleneční brýle


Materiál skel a obrouček


Čočky se vyrábějí ze skla nebo plastu. Skleněné jsou dosti odolné proti poškrábání, mají lepší optickou kvalitu. Nevýhodou je snazší rozbitnost, vyšší hmotnost i cena. Čočky vyrobené z plastu jsou lehké a více odolné, jejich optická kvalita je však nižší. Pro výrobu obrouček se používá plast nebo kov. Obroučky vyrobené z plastu jsou lehké, ale méně odolné. Obroučky vyrobené z kovu jsou odolnější, ale těžší.

Barva skel


Zbarvení skel není jen hledisko estetické, ale také praktické. Každá barva propustí jiné množství světla a zkresluje vidění. Hnědá barva zlepší kontrast a vnímání barev zachová. Žlutá a oranžová barva je vhodnou volbou pro zimní aktivity, podporuje kontrast a nesnižuje jas. Zelená barva snižuje únavu očí a pohlcuje infračervené světlo. Modrá barva není vhodná pro řidiče, snižuje vnímání zelené a červené barvy. Červená barva zvýrazní detaily, zvýší kontrast a nezkresluje vnímání barev. Je vhodná pro sportovní aktivity. Je vhodná jak pro zimní aktivity tak i pro pobyt u moře. Nejvíce univerzální je barva šedá.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli