Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 10-20 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Historie
  4. Historie výroby a nošení náramků
14.03.2019
Historie

Historie výroby a nošení náramků

Věděli jste, že výroba náramků a šperků patří k jednomu z nejstarších řemesel na světě? Historie jejich výroby a nošení sahá až do dávného pravěku. V minulosti sloužily nejen ke zkrášlení, ale rovněž určovaly postavení ve společnosti. A svoji popularitu si zachovaly dodnes. Není divu, vždyť náramek je elegantním módním doplňkem, který podtrhne váš jedinečný styl.

 

Z čeho se vyráběly první náramky?

Již naši prapředci se rádi zdobili různými předměty. K výrobě prvních šperků sloužilo zejména dřevo, kámen a lastury. Muži se rádi chlubili svými úlovky, a proto používali pro zkrášlení náramky z kůže nebo korálkové náramky z navlečených zubů zvířat. Těmto amuletům se navíc přisuzovala magická moc, která chránila svého nositele.

 

Šperkařství jako prestižní řemeslo ve starověku

S rozvojem zpracování kovu se začaly objevovat první náramky z drahých kovů, jako je stříbro nebo zlato. Především naleziště v Egyptě nám dokládají, jak úžasné šperky byli tehdejší klenotníci schopni vytvořit. Nejoblíbenější ozdobou byly náramky, jež se nosily jako spirály na paži nebo několik kroužků na zápěstí.

 

 

Náramky z korálků

Korálkové náramky patří k těm vůbec nejstarším ozdobám. Největší rozkvět zaznamenala výroba korálků kolem roku 1000, kdy do tajů produkce třpytivých kuliček pronikli Benátčané.

Korálkové náramky patří dodnes k nejžádanějším doplňkům pro svůj krásný lesk a neomezené množství barevných variací. Výroba náramků z korálků má velkou tradici právě u nás v České republice. Po první světové válce jsme se dokonce stali největšími vývozci korálků na světě.

 

Oblíbená ozdoba pro každou příležitost

Ačkoliv se k výrobě náramků váže tisíciletá historie, svoji oblíbenost si zachovaly dodnes. Ke stálicím módních doplňků patří korálkové náramky nejen ze skla, ale také z minerálů. Rovněž kožené náramky neztrácí na popularitě a pro svoji pohodlnost se perfektně hodí na každodenní nošení pro muže i ženy.

Už jste si vybrali ten pravý? Inspirujte se v naší nabídce.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli