Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Ne, 9-21 hod.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
12.04.2022
Jak vybrat sluneční brýle
Sluneční brýle nejsou jen módní doplněk a neoceníte je pouze během letních měsíců. Oči chrání také v zimě na horách, jsou šikovnými pomocníky při říze... číst celé
02.04.2021
Nová funkce hodnocení produktů
Spustili jsme na eshopu novou funkci, hodnocení produktů. Tato funkce byla vámi zákazníky žádána již delší dobu. K čemu Hodnocení produktů slouží? číst celé
14.03.2019
Historie výroby a nošení náramků
Věděli jste, že výroba náramků a šperků patří k jednomu z nejstarších řemesel na světě? Historie jejich výroby a nošení sahá až do dávného pravěku. V ... číst celé
Zobrazit všechny články

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Historie výroby a nošení náramků
14.03.2019

Historie výroby a nošení náramků

Věděli jste, že výroba náramků a šperků patří k jednomu z nejstarších řemesel na světě? Historie jejich výroby a nošení sahá až do dávného pravěku. V minulosti sloužily nejen ke zkrášlení, ale rovněž určovaly postavení ve společnosti. A svoji popularitu si zachovaly dodnes. Není divu, vždyť náramek je elegantním módním doplňkem, který podtrhne váš jedinečný styl.

 

Z čeho se vyráběly první náramky?

Již naši prapředci se rádi zdobili různými předměty. K výrobě prvních šperků sloužilo zejména dřevo, kámen a lastury. Muži se rádi chlubili svými úlovky, a proto používali pro zkrášlení náramky z kůže nebo korálkové náramky z navlečených zubů zvířat. Těmto amuletům se navíc přisuzovala magická moc, která chránila svého nositele.

 

Šperkařství jako prestižní řemeslo ve starověku

S rozvojem zpracování kovu se začaly objevovat první náramky z drahých kovů, jako je stříbro nebo zlato. Především naleziště v Egyptě nám dokládají, jak úžasné šperky byli tehdejší klenotníci schopni vytvořit. Nejoblíbenější ozdobou byly náramky, jež se nosily jako spirály na paži nebo několik kroužků na zápěstí.

 

 

Náramky z korálků

Korálkové náramky patří k těm vůbec nejstarším ozdobám. Největší rozkvět zaznamenala výroba korálků kolem roku 1000, kdy do tajů produkce třpytivých kuliček pronikli Benátčané.

Korálkové náramky patří dodnes k nejžádanějším doplňkům pro svůj krásný lesk a neomezené množství barevných variací. Výroba náramků z korálků má velkou tradici právě u nás v České republice. Po první světové válce jsme se dokonce stali největšími vývozci korálků na světě.

 

Oblíbená ozdoba pro každou příležitost

Ačkoliv se k výrobě náramků váže tisíciletá historie, svoji oblíbenost si zachovaly dodnes. Ke stálicím módních doplňků patří korálkové náramky nejen ze skla, ale také z minerálů. Rovněž kožené náramky neztrácí na popularitě a pro svoji pohodlnost se perfektně hodí na každodenní nošení pro muže i ženy.

Už jste si vybrali ten pravý? Inspirujte se v naší nabídce.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli